Świątek wygrywa już przed meczami? Co za słowa legendy o Idze

4kwietnia 2022 roku Iga Świątek została liderką rankingu WTA i ze szczytu nie spadła nawet na moment. Jimmy Connors jest pod wielkim wrażeniem tego, co osiągnęła Polka.

Jego zdaniem 21-latka wypracowała sobie już specjalny status wśród swoich rywalek na co zapracowała sobie swoją grą i tym, co osiągnęła.

– Uważam to za największy komplementem, jaki możesz otrzymać, że wszyscy na ciebie polują – przyznał Amerykanin w podcaście “Advantage Connors”.

Wszyscy skupiają się nie na tym, by wygrać turniej, a żeby pokonać Polkę. I to jest powód do dumy. Zasłużyła sobie na to – dodał.

Connors uważa też, że Świątek stawia tak wysoko poprzeczkę rywalkom, że te marząc o jej pokonaniu, muszą wspiąć się absolutnie na wyżyny swoich umiejętności i grać na dużym ryzyku.

– Zawodniczki zdają sobie sprawę z tego, że aby pokonać Świątek, muszą przy niemal każdym uderzeniu ryzykować, próbując uderzyć w linie. Muszą to powtarzać za każdym razem, ponieważ Polka wygrywa mecze jeszcze przed wyjściem na kort – przyznał.

Kolejnym przystankiem w karierze Świątek jest turniej WTA w Rzymie, który rozpoczął się 9 maja. Polka wygrała dwie ostatnie jego edycje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here