Świątek jak… Katy Perry? Nietypowa prośba Polki

Iga Świątek, która przyjechała do Rzymu na turniej WTA 1000, powiedziała dziennikarzom na pierwszej konferencji prasowej we wtorek, że nie spodziewa się, by ta impreza była łatwiejsza od innych. Poprosiła też o pomoc, gdyby na terenie kortów zgubiła się, tak jak Katy Perry na koronacji w Londynie.

Rusza turniej w Rzymie. Trudna drabinka polskich gwiazd
Tenisistka, która w dwóch ostatnich latach wygrywała turniej na rzymskim Foro Italico, zapewniła, że cieszy się z powrotu do Wiecznego Miasta

Wiele rzeczy się zmieniło, ale jestem szczęśliwa, że tu jestem. Miałam okazję odpocząć tu w Rzymie – dodała Świątek i podkreśliła, że jest pozytywnie „nakręcona” przed środowym treningiem. Zapytana o to, co może zrobić lepiej w tym roku, po dwóch zwycięstwach z rzędu na rzymskim turnieju, odparła: “Jest trudno, zawsze trudno”.

– Oczywiście mam stąd dobre wspomnienia, ale nie spodziewam się, że ten turniej będzie łatwiejszy niż jakiś inny, bo jest ciężko. Zobaczymy, jak zagram. Zawsze jest miejsce na poprawę, ale zobaczymy. Czasem wystarczy być zwartym – dodała.

Zawodniczka nie chciała natomiast spekulować na temat prognoz pogody, wskazujących na opady deszczu w najbliższych dniach. Odnotowała zmiany na terenie rzymskich kortów i zażartowała: „Jeśli zobaczycie, że się zgubię, jak Katy Perry, proszę, uratujcie mnie”. Tak z uśmiechem przywołała scenę z koronacji Karola III, gdy amerykańska piosenkarka szukała swojego miejsca.

Świątek zapytana o to, czy napisze kiedyś książkę, stwierdziła, że nie ma na tyle wyobraźni i kreatywności.

– Szczerze mówiąc my w Polsce mamy dużo propozycji, by napisać książkę, ale ja uważam, że jest absolutnie na to zbyt wcześnie i nie żyję jeszcze na tyle długo, by napisać książkę. Może za kilka lat – zakończyła.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here