Skutki pandemii. Dania nie zorganizuje mistrzostw świata w gimnastyce sportowej

Dania wycofała się z roli gospodarza przyszłorocznych mistrzostw świata w gimnastyce sportowej, które miały odbyć się w Kopenhadze. Powodem są ekonomiczne skutki pandemii koronawirusa.

Zarobi 500 milionów dolarów!

Jubileuszowa, 50. edycja tej imprezy miała zostać rozegrana w stolicy Danii w dniach 18-24 października 2021 roku, dwa miesiące po przełożonych o rok z powodu pandemii igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Międzynarodowa Federacja Gimnastyczna (FIG) poinformowała w oświadczeniu, że jest rozczarowana decyzją duńskiej federacji i rozważy rozpoczęcie procedury przetargowej w celu wyłonienia nowego gospodarza.

“Duńska Federacja Gimnastyczna poinformowała FIG o wycofaniu się z organizacji 50. mistrzostw świata (…)” – oświadczył światowy organ zarządzający tą dyscypliną.

Komitet Wykonawczy FIG zapoznał się z tą decyzją i wyraził ubolewanie oraz rozczarowanie. Komitet wkrótce rozważy wszystkie konsekwencje wynikające z tej sytuacji, w tym rozpoczęcie nowej procedury przetargowej” – dodano.

Mistrzostwa świata w tej dyscyplinie odbywają się co roku w latach nieolimpijskich, ale w związku z przesunięciem igrzysk w Tokio, tym razem oba wydarzenia mają odbyć się w tym samym roku.

Dania była już gospodarzem mistrzostw świata w gimnastyce sportowej – w 2006 roku.

1 COMMENT

  1. We are a gaggle of volunteers and opening a new scheme in our community.
    Your website provided us with helpful information to work on. You
    have done a formidable activity and our entire group will be
    thankful to you.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here