Rosyjskie media cytują słowa trenera Sabalenki o Świątek

Ty zawsze zmuszasz mnie do największego wysiłku. Liczę na wiele podobnych finałów i to jeszcze w tym roku – mówiła po sobotnim finale turnieju w Madrycie Aryna Sabalenka.
Białorusinka ponownie w kluczowej rozgrywce spotkała się z Igą Świątek i tym razem zdołała się zrewanżować Polce, wygrywając 6:3, 3:6, 6:3.
Bardzo ciekawą opinię na temat raszynianki oraz meczów przeciwko naszej zawodniczce wygłosił trener Sabalenki, Anton Dubrow.

Mecze z Igą zawsze są bardzo intensywne, ale jednocześnie fajne. Sprawia, że ​​grasz bardzo dobry tenis – stwierdził cytowany przez sport24.ru.

Przyznał, że jego podopieczna w finale w Madrycie była świetna, ale… – Trzeba przeanalizować mecz i przygotować się do tego, co dalej, czyli Rzymu, Paryża. Myślę, że tam może być trudniej. Wciąż jest wiele do poprawy – dodał.
Dubrow przekazał, że bardzo dokładnie analizował ze swoją podopieczną przegrany finał sprzed dwóch tygodni w Niemczech. Tam Świątek okazała się być poza zasięgiem. – Staraliśmy się przeanalizować kilka kluczowych momentów. Co jednak najważniejsze przygotowywaliśmy się do bardzo solidnego, czystego meczu Igi, tak jak to było w Stuttgarcie – wyjawił.
Swiątek i Sabalenka już za chwilę mogą zmierzyć się ze sobą w kolejnym finale. 9 maja rusza turniej w Rzymie i obie są stawiane w roli głównych faworytek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here