Proszę, uratujcie mnie”. Świątek zażartowała z wpadki Katy Perry

Na kortach w Rzymie doszło do pewnych zmian przed tegorocznym turniejem, co nie umknęło uwadze Igi Świątek. Polka nawiązała do nich na konferencji prasowej i powiedziała przy tym o słynnej amerykańskiej piosenkarce Katy Perry.

– Jeśli zobaczycie, że się zgubię, jak Katy Perry, proszę uratujcie mnie – powiedziała Świątek z uśmiechem na twarzy.

W taki sposób liderka światowego rankingu nawiązała do wydarzeń z koronacji Karola III, gdy Perry szukała swojego miejsca w świątyni i wyglądała na zdezorientowaną.

Podczas konferencji prasowej nie zabrakło także wątków czysto-tenisowych. Świątek triumfowała w Rzymie w 2021 oraz 2022 roku, ale podkreśla, że to nie będzie dla niej łatwy turniej.

– Oczywiście mam stąd dobre wspomnienia, ale nie spodziewam się, że ten turniej będzie łatwiejszy niż jakiś inny, bo zawsze jest ciężko. Zobaczymy, jak zagram. Zawsze jest u mnie miejsce na poprawę, ale musimy zobaczyć, jak to wszystko się potoczy – przyznała.

Wciąż nie wiadomo też, jak bardzo wpływ na rywalizację w Rzymie będzie miała pogoda. Świątek nie chciała się odnieść do tego tematu, lecz prognozy nie są korzystne i w stolicy Włoch często może padać deszcz. Tymczasem korty nie mają zadaszenia.

Turniej kobiet w ramach Internazionali BNL d’Italia ma potrwać do 20 maja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here