Obłędna statystyka Igi Świątek. Jeśli to robi, nigdy nie przegrywa Czytaj więcej na

Choć słychać coraz więcej głosów mówiących o tym, że najlepszą tenisistką świata zaczyna być Aryna Sabalenka, to wciąż mnóstwo ekspertów uważa, że to Iga Świątek jest “jedynką” w stawce nie tylko pod względem rankingu, ale i bieżącej dyspozycji. Polkę broni wiele statystyk – jedna z nich jest obłędna. Gdy raszynianka wygrywa pierwszego seta w meczach głównej drabinki turniejów WTA 1000, jej fani mogą być niemal pewni zwycięstwa. Niesamowity bilans takich spotkań przytoczył na Twitterze profil Opty.

Choć Iga Świątek jest dopiero trzecia w rankingu WTA Race obejmującym punkty wyłącznie za sezon 2023, to wielu ekspertów nie wątpi, że wciąż dzierży miano najlepszej tenisistki świata. W dalszym ciągu prowadzi w głównym zestawieniu WTA, wygrała w Dausze i Stuttgarcie, doszła do finału w Dubaju. Maria Sakkari uważa jednak, że w tej chwili numerem jeden w kwestii formy jest Aryna Sabalenka.- Wszyscy wiemy, że jest teraz w najwyższej formie. To ona gra teraz najlepszy tenis, lepiej niż ktokolwiek inny. Oczywiście nie jest to kort twardy, jej ulubiona nawierzchnia, ale wygrała już turniej w Madrycie (w 2021 roku po finale z Ashleigh Barty – przyp. red.) i gra bardzo dobrze – powiedziała Greczynka, nawiązując do finałowej rywalizacji w stolicy Hiszpanii pomiędzy zawodniczką z Mińska i Świątek.

Liczby są obiektywne, a te wciąż pokazują klasę raszynianki. Gdy wygrywa otwierającą partię w spotkaniu, jej fani mogą być spokojni o końcowe rozstrzygnięcie. Jak podał na Twitterze tenisowy profil firmy statystycznej Opta, 21-latka urodzona w Warszawie nie przegrała w karierze żadnego spotkania głównej drabinki prestiżowych turniejów WTA 1000, jeśli pokonała rywalkę w pierwszym secie. Wygrała tak 45 meczów.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here