Nietypowa sprzeczka na korcie. Tenisistki nie mogły dojść do porozumienia

Ons Jabeur na jakiś czas zmuszona była wycofać się w turniejów WTA. Tunezyjka doznała kontuzji podczas meczu półfinałowego z Igą Świątek na Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Jedna z czołowych zawodniczek rankingu WTA ominęła rywalizację w Madrycie, jednak nie odpuściła sobie startu na zawodach w Rzymie. 28-latka wzięła udział we wtorkowej sesji treningowej, gdzie miała przyjemność poodbijać piłki z Marią Sakkari. Podczas treningu między paniami rozpętała się dyskusja, do której dołączyli członkowie sztabów szkoleniowych. Nikt jednak nie wiedział, jaki był powód tej sprzeczki.

Iga Świątek o występie w Rzymie i graniu na ,,mączce”. WIDEO/Associated Press/© 2023 Associated Press

Jabeur i Sakkari zaczęły się kłócić podczas treningu. Kuriozalny powód

Z pomocą pospieszyli… organizatorzy turnieju w Rzymie. Na profilu Internazionali BNL d’Italia na Twitterze opublikowano krótki filmik, dzięki któremu kibice dowiedzieli się, na jaki temat tak zawzięcie dyskutowały tenisistki. Jak się okazuje, poszło o… oliwę z oliwek.

Najlepsza oliwa z oliwek jest w Grecji

~ zakomunikowała Sakkari.

Na reakcję Jabeur nie trzeba było długo czekać. Od razu odpowiedziała rywalce: “Nigdy o niej nie słyszałam. Słyszałam o oliwie z Hiszpanii, ale z Grecji? Pierwsze słyszę”. Sakkari oznajmiła wówczas, że ona nigdy nie słyszała o oliwie z Tunezji. Wtedy do rozmowy dołączyli koledzy Ons Jabeur, którzy poparli 28-latkę. Dyskusja choć burzliwa, wywołała jednak sporo śmiechu.

Ons Jabeur, podobnie jak Maria Sakkari, otrzymała wolny los w pierwszej rundzie turnieju w Rzymie. Tunezyjka w drugiej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Badosa-Friedsam. Grecka tenisistka poznała już swoją rywalkę – w piątek, 12 maja zmierzy się z Czeszką Barborą Strycovą.

W Rzymie w rywalizacji singlistek udział biorą aż trzy reprezentantki Polski – Magdalena Fręch, Magda Linette i Iga Świątek. Pierwsza z pań w drugiej rundzie zmierzy się z Amerykanką Madison Keys. Poznanianka zagra z kolei z Czeszką Lindą Noskova. Liderka światowego rankingu o awans do trzeciej rundy powalczy z Rosjanką Anastazją Pawluczenkową.

WTA Finals: Rywalka o Idze Świątek/AP/Associated Press; FR60642/Associated Press//East News

Maria Sakkari/GETTY IMAGES NORTH AMERICA MATTHEW STOCKMAN/JD / KRM/AFP

Ons Jabeur/HARRY HOW/Getty AFP/East News

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here