Jerzy Janowicz szczerze o Idze Świątek. Padły piękne słowa Czytaj więcej na

Jerzy Janowicz szczerze o Idze Świątek. Padły piękne słowaAmanda GawronIga ŚwiątekWczoraj, 7 maja (13:20)Lubię toLubię to80Super14Hahaha12Szok4Smutny5Zły1Lubię toSuper116UdostępnijIga Świątek zaprezentowała w Madrycie znakomity tenis i choć nie była w stanie pokonać Sabalenki w finale, wiele zyskała w oczach dziennikarzy, kibiców i innych zawodników. W samych superlatywach w rozmowie ze “Sport.pl” na temat Polki wypowiedział się Jerzy Janowicz. 32-letni tenisista przyznał, że Iga zdecydowanie wyróżnia się na tle rywalek i jest spokojny o jej pozycję w rankingu WTA.

Od ponad 13 miesięcy Iga Świątek nosi miano liderki rankingu WTA. Polka objęła prowadzenie w klasyfikacji po tym, jak dotychczasowa rakieta numer jeden na świecie Ashleigh Barty przeszła na sportową emeryturę. Od tamtej pory młoda raszynianka zachwyca formą na wszelkiego rodzaju imprezach międzynarodowych jako światowa “jedynka”, z turnieju na turniej oddalając od pozostałych zawodniczek w rankingu. Od jakiegoś czasu Polce tempa dotrzymuje Aryna Sabalenka. Białorusinka będąca drugą najlepszą zawodniczką w stawce w tygodnia na tydzień coraz bardziej przekonuje ekspertów, że jeśli którakolwiek z tenisistek będzie w stanie strącić Igę z pozycji liderki, to właśnie ona. 

W tym roku panie miały okazję dwukrotnie zmierzyć się w finale turniejów WTA rozgrywanych na mączce. Najpierw do pojedynku dwóch najlepszych tenisistek świata doszło podczas turnieju Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Wówczas lepsza okazała się Iga Świątek. Sabalenka nie musiała długo czekać, by zrewanżować się za ostatnią porażkę. Białorusinka pokonała liderkę rankingu WTA podczas finału turnieju WTA 1000 w Madrycie. 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here