Jedna duża zmiana w rankingu WTA. Iga Świątek traci przewagę Czytaj więcej na

Iga Świątek pozostała liderką rankingu WTA. Polka zaczęła 58. tydzień na czele tego zestawienia. Jej przewaga nad Białorusinką Aryna Sabalenką jednak się zmniejszyła. W czołówce doszło do jednej poważnej zmiany.

Świątek i Sabalenka ostatnio spotykają się w finałach turniejów WTA na kortach ziemnych. W Stuttgarcie lepsza była 21-letnia raszynianka, z kolei w Madrycie wygrała 25-letnia tenisistka z Mińska. Dla niej był to drugi triumf w tym mieście, bo zwyciężyła tam także w 2021 roku.Przed startem imprezy w stolicy Hiszpanii Polka miała 2084 punkty przewagi nad Białorusinką. Po jej zakończeniu na trzech czołowych miejscach w rankingu nic się nie zmieniło, ale przewaga naszej zawodniczki stopniała. Od poniedziałku 8 maja wynosi ona 1744 “oczka”.

Świątek zgromadziła bowiem 9625 punktów, a Sabalenka 7881. Na trzecim miejscu znajduje się Amerykanka Jessica Pegula, która zgromadziła 5300 punktów.Potem jednak doszło do dużej zmiany. Spadek o trzy pozycje zanotowała bowiem Ons Jabuer. Tunezyjka przed rokiem wygrała turniej w Madrycie, a w bieżącym sezonie nie wystartowała z powodu kontuzji. To spowodowało jej osunięcie się w zestawieniu na siódme miejsce (4116 punktów).

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here