Iga Świątek z coraz mniejszą przewagą w rankingu WTA po porażce w finale w Madrycie.

Po turnieju WTA 1000 w Madrycie nie doszło do żadnych zmian w czołowej trójce światowego rankingu tenisistek. Nadal prowadzi Iga Świątek, ale stopniała jej przewaga nad drugą Białorusinką Aryną Sabalenką. Trzecia jest Amerykanka Jessica Pegula, a Magda Linette utrzymała 19. pozycję.

Ranking WTA. Świątek nadal na czele, ale Sabalenka goni
Iga Świątek rywalizowała ostatnio w turnieju WTA 1000 Madrycie, gdzie dotarła do finału. Niestety w sobotnim pojedynku uległa Arenie Sabalence 3:6, 6:3, 3:6. Białorusinka ma świetny sezon (cztery finały i dwa tytuły) i systematycznie zmniejsza stratę do podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego. Obecnie dzielą je 1744 punkty.

Choć przewaga wydaje się spora, wcale taka nie jest. Wszystko przez ogrom “oczek”, jaki bronić będzie niedługo Polka. Chodzi o 900 punktów za zwycięstwo w Rzymie i 2000 za triumf w Paryżu. Tylko powtórzenie wyczynu sprzed roku i wygrana w tych dwóch miastach zapewni Polce utrzymanie fotela liderki bez oglądania się na Sabalenkę. We wszystkich pozostałych wariantach Świątek może pozostać na prowadzeniu, ale musi liczyć na potknięcia Białorusinki w najbliższych tygodniach. Więcej o możliwych wariantach znajdziecie tutaj.

Drugą z Polek jest Magdalena Linette, która odpadała w Madrycie w trzeciej rundzie po porażce z fantastyczną 16-latką, Mirrą Andriejewą. 31-latka utrzymała jednak najlepszą w karierze, 19. lokatę. która W czołowej setce jest jeszcze jedna nasza reprezentantka. Magdalena Fręch awansowała z 100. miejsca na 94. Łodzianka będzie walczyć w kwalifikacjach o awans do turnieju głównego w Rzymie, który potrwa od 10 do 20 maja.

Linette wypadła z “10” w rankingu WTA Race
W rankingu WTA Race, który wyłoni osiem najlepszych tenisistek 2023 roku uczestniczek kończącego sezon turnieju WTA Finals Świątek pozostała na trzecim miejscu, a Linette spadła z 10. na 11. pozycję.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here