Iga Świątek leczy kontuzję pod opieką wybitnego specjalisty! To on stoi za jej sukcesami

Iga Świątek (odpoczywa po maratonie meczów i leczy drobne kontuzje, a jej kibice mogą być spokojni, bo tenisowa gwiazda jest pod opieką wybitnego specjalisty. Fizjoterapeuta Maciej Ryszczuk dba o to, żeby liderka rankingu WTA wciąż tak wspaniale poruszała się po korcie i żeby nie prześladowały jej urazy.

Maciej Ryszczuk to jeden z architektów sukcesów Igi Świątek, która w poprzednim sezonie nie miała żadnej kontuzji, a w 2022 r. rozegrała już 35 meczów, z których aż 32 wygrała. – Wykonuje świetną i bardzo ważną robotę, dbając o to, żeby córka szybko regenerowała się i leczyła drobne urazy – mówił „SE” o Ryszczuku Tomasz Świątek, ojciec Igi, która sama też często podkreśla, jak istotnym członkiem jej zespołu jest trener od przygotowania fizycznego.


Ojciec Igi Świątek o sukcesie córki

Maciej Ryszczuk to były lekkoatleta i właśnie z gwiazdami tej dyscypliny sportu pracował, zanim poznał Igę, m.in. z płotkarzem Damianem Czykierem. Z zespołem Świątek połączył go… koronawirus. – Mieszkamy razem w Warszawie. Pandemia znacznie pokrzyżowała moje treningi z innymi sportowcami, a nas połączyła. Przekornie można powiedzieć, że dzięki COVID-19 pracujemy z Igą – śmiał się Maciej Ryszczuk w rozmowie z „SE” po triumfie Świątek w Roland Garros 2020. W Paryżu triumfowała wtedy również Timea Babos (w deblu), którą opiekował się… Ryszczuk. – Iga jest bardzo inteligentna, stale zadaje mnóstwo pytań, testując twoją wiedzę, więc musisz znać się na swojej pracy – opisywał współpracę ze Świątek.

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here