Gigantyczna szansa dla Igi Świątek. Polska tenisistka ma nadzieję na jedno Czytaj więcej na

Po porażce z Aryną Sabalenką w finale turnieju WTA w Madrycie Iga Świątek przygotowuje się do rywalizacji w Rzymie, gdzie będzie broniła tytułu wywalczonego w dwóch poprzednich edycjach imprezy. – Na pewno mam dobre wspomnienia z zeszłego roku. Byłam już w tej sytuacji, bowiem w poprzednim sezonie także wracałam do Rzymu jako obrończyni tytułu. Mam nadzieję, że uda mi się znów w tym turnieju mieć odpowiednie myślenie oraz mentalność i koncentrować się tylko na kolejnym meczu – stwierdziła liderka rankingu WTA przed startem rywalizacji.

Iga Swiatek liderka światowego rankingu – ma za sobą kapitalne tygodnie, choć do pełni szczęścia niestety trochę jej zabrakło. Wracająca do gry po problemach zdrowotnych Polka najpierw wygrała turniej w Stuttgarcie, a następnie doszła do wielkiego finału w Madrycie. W decydującym boju przegrała jednak z Aryną Sabalenką, która tym samym zrewanżowała się 21-latce za porażkę na niemieckich kortach.

Dziękuję mojemu zespołowi. Mamy za sobą świetne tygodnie. Po powrocie po kontuzji byłam w stanie grać bardzo solidnie. To między innymi dzięki wam, dlatego za to wam dziękuję – mówiła po przegranym finale w Hiszpanii Iga Świątek, gratulując przy tym Arynie Sabalence prestiżowego zwycięstwa. Także Białorusinka wypowiadała się w słowach pełnych szacunku o polskiej tenisistce.

Po występie w Madrycie Iga Świątek nie ma wiele czasu na odpoczynek. 21-latka wystąpi bowiem w turnieju WTA w Rzymie, gdzie czeka ją wielkie wyzwanie, jakim jest kolejna obrona tytułu. Nasza reprezentantka wygrała bowiem dwie poprzednie edycje tego turnieju. W 2021 roku w finale pokonała czeską tenisistkę Barborę Krejcikovą, a przed rokiem ograła w decydującym starciu Tunezyjkę Ons Jabeur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here