Błyskawiczny ruch Sabalenki. Tak odpowiedziała Świątek. Piękna chwila Czytaj więcej na

Aryna Sabalenka zrewanżowała się za porażkę w Stuttgarcie i ograła Igę Świątek w finale turnieju WTA w Madrycie. Po zakończeniu niezwykle widowiskowego spotkania polska tenisistka zdecydowała się na ładny gest, gratulując zwycięstwa swojej rywalce. Wiceliderka światowego rankingu błyskawicznie jej odpowiedziała. – Zawsze pchasz mnie do tego, by dawać z siebie wszystko, dobijać do limitów. Mam nadzieję, że zmierzymy się jeszcze wielokrotnie w tym sezonie – stwierdziła białoruska tenisistka.

Wielu ekspertów i kibiców zacierało ręce na myśl o wielkim finale turnieju WTA w Madrycie, w którym zmierzyć miały się dwie najlepsze tenisistki tego sezonu – Iga Świątek oraz Aryna Sabalenka. Mecz nie zawiódł, bowiem stał na niezwykle wysokim poziomie i był wielką tenisową ucztą. Obie zawodniczki wspięły się na wyżyny, a ostatecznie górą była Aryna Sabalenka, która ograła Igę Świątek 6:3, 3:6, 6:3.

Iga Świątek zwróciła się do Aryny Sabalenki. Białoruska tenisistka błyskawicznie odpowiedziałaPo zakończonym spotkaniu Iga Świątek pogratulowała swojej rywalce cennego triumfu. – Gratuluję, Aryna. To był niesamowity mecz. Zawsze prezentujesz intensywny tenis. Każde starcie z tobą to wyzwanie. Zasłużyłaś na to zwycięstwo. Obie mamy kapitalny sezon, więc mam nadzieję, że czekają nas kolejne finały w których się zmierzymy – powiedziała liderka

światowego rankingu w stronę uśmiechającej się białoruskiej tenisistki.Po chwili przed mikrofonem stanęła zwyciężczyni – Aryna Sabalenka, która natychmiast odpowiedziała Idze Świątek. – Na początku gratulacje dla Igi Świątek. Rozegrałaś kolejny kapitalny turniej. Jak powiedziałaś, zawsze trudno jest nam ze sobą grać. Zawsze pchasz mnie do tego, by dawać z siebie wszystko, dobijać do limitów. Mam nadzieję, że zmierzymy się jeszcze wielokrotnie w tym sezonie – powiedziała triumfatorka turnieju w Madrycie. 

Dziękuję sędziom, organizatorom… Myślę, że to wszystko dzięki tortowi od was, był zbyt dobry – dodała Aryna Sabalenka. Dzień przed finałowym starciem, w piątek 5 maja, zawodniczka z Mińska skończyła bowiem 25 lat i z tej okazji otrzymała od organizatorów tort, co finalnie… wywołało małą burzę z dyskryminacją płciową w tle.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here